Bezpieczne ferie

17 i 19 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli zorganizowane spotkania z przedstawicielami Policji oraz Straży Pożarnej. W trakcie pogadanki uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy czy jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w trakcie zimowych zabaw.

Zabawa choinkowa

18 stycznia w naszej szkole miała miejsce wyczekiwana przez wszystkie dzieci zabawa choinkowa. Uczniowie klas I-III przebrani w kolorowe kostiumy bawili się w godzinach rannych. Na balu pojawiły się takie bajkowe i magiczne osobistości jak np. księżniczki w balowych sukniach, królowie ze złotymi koronami, odważni rycerze, jednoocy piraci, skrzydlate wróżki czy aniołki. Wszyscy uśmiechnięci, w świetnych nastrojach tańczyli i szaleli na parkiecie. Po wyczerpujących  tańcach udawali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie rodzice przygotowali pyszny, słodki poczęstunek.

Uczniowie klas IV-VI swoją zabawę choinkową rozpoczęli od godziny 16:30 i tak samo jak młodsi koledzy i koleżanki bawili się znakomicie.

Kino w szkole

15 stycznia naszą szkołę odwiedziło kino objazdowe. Wszyscy mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć film familijny pt” Był sobie pies”.

Szkolne kolędowanie

22 grudnia w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Każda klasa zaprezentowała przygotowany przez siebie program artystyczny, zawierający piękne kolędy, wiersze o tematyce świątecznej oraz życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Na koniec spotkania pani Dyrektor przekazała wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia.

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO na „Najładniejszą kartkę świąteczną”

Konkurs plastyczny na „Najładniejszą kartkę świąteczną” zorganizowany został dla uczniów klas IV, V, VI, VII i wszystkich klas gimnazjalnych. Jego celem było kultywowanie tradycji i rozwijanie talentów plastycznych wśród uczniów naszej szkoły.

Komisja konkursowa wybrała zwycięskie  prace w następujących kategoriach:

I kategoria – klasy IV a i IV b

I miejsce: Martyna Ptak IV a, Zuzanna Łukasik IV a i Zuzanna Czerwińska IV b

II miejsce: Nikola Bałdyga IV b i Alicja Hoppe IV a

III miejsce – Maja Gwiazda IV b

II kategoria  – klasy V i VI

I miejsce Patrycja Turska V

II miejsce Anna Subda V

III Dominika Brzozowska V

Wyróżnienie: Łucja Berlińska V i Zuzanna Mielnicka V

III kategoria – klasy VII, II a i II b gimnazjum

I miejsce Maciej Gleba II a i Alicja Stachelek II a

III miejsce Maria Koziatek II b

Wyróżnienie: Aleksandra Wygnał II a, Wiktoria Bałdyga VII, Julia Marcinczyk II a

IV kategoria – klasy III a, III b i III c gimnazjum

I miejsce Dominika Staniszewska III b

II miejsce Natalia Ignaczuk III c

III Dominika Gleba III c

Wyróżnienie: ucz. klasy III c: Natalia Łuszczyk, Denis Kulesza, Zuzanna Nosek

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Ich prace zaprezentowane zostały rodzicom podczas wywiadówek szkolnych i będą dekoracją Jasełek szkolnych. Na tej uroczystości zwycięzcy otrzymają dyplomy i drobne upominki. Zostaną też nagrodzeni ocenami celującymi z plastyki i zajęć artystycznych.

Kartki świąteczne pozostałych uczniów zostały wysłane przez dyrekcję szkoły do osób i instytucji zaprzyjaźnionych ze szkołą oraz mogli je nabyć rodzice na kiermaszu szkolnym.

W gimnazjum atmosferę świąteczną wprowadziły ucz. klasy II a i III c śpiewając i wygrywając kolędy: Tomasz Jaworski, Katarzyna Olszewska, Alicja Stachelek, Julia Marcińczyk, Marta Bastek, Amelia Jędrzejczyk. Szkoda tylko, że tak niewielu rodziców mogło wysłuchać ich pięknego występu…

Składamy podziękowanie za sprawną pracę komisji konkursowej w składzie:  dyrektor szkoły Magdalena Kowalewska i wicedyrektor szkoły Beata Zach, uczniowie klasy III LO, Pani Mariola Grochowska, Pani Halina Adamonis, Pani Urszula Zaborowska.

Organizator konkursu: Anna Łukasik

Mikołajki

6 grudnia dzieci z  naszej szkoły radośnie obchodziły Mikołajki. Z tej okazji uczniowie każdej klasy wzajemnie obdarowali się drobnymi upominkami.

Naszą szkołę odwiedził również przesympatyczny Mikołaj ze swoją pomocnicą.  Wręczył on dzieciom słodkie niespodzianki. W podziękowaniu otrzymał wierszyk lub kolędę w ich wykonaniu.

Andrzejki

30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie klas młodszych I-III, przebrani za różne bajkowe stroje, bawili się, tańczyli i wróżyli sobie do południa. Ich starsi koledzy z klas IV-VI swoją zabawę mieli od godziny 16:30 do 19:30.

WIELKI FINAŁ KONKURSU „ZIELONE PODWÓRKA”

 

WFOSiGW_logo_side

http://wfosigw.olsztyn.pl

WIELKI FINAŁ KONKURSU „ZIELONE PODWÓRKA”

Po teoretycznych przygotowaniach, pod kierunkiem wychowawców, uczniowieklas I – III rozpoczęli budowę z klocków  makiety ekologicznych domów. Budowali je w czasie przerw międzylekcyjnych i poza lekcjami. Dużą pomocą służyli im rodzice, a także rodzeństwo. Klasy prześcigały się w pomysłowości. 23 listopada 2017 roku odbył się finał konkursu „Zielone podwórka”. Juri przyznało nagrody:

I miejsce zajęła klasa I,

II miejsce – klasa III B,

III miejsce – klasa II i III A.

Zrobiono wystawę prac konkursowych na korytarzu szkolnym, która wzbudziła wielkie zainteresowanie. Cała społeczność szkolna mogła oddać swój głos na najciekawszą pracę. W ten sposób przyznano nagrodę publiczności.

Nagrodę publiczności przyznano klasie III B.

WSZYSTKIM  UCZESTNIKOM KONKURSU  GRATULUJEMY!

Rodzice zainteresowani projektem ufundowali nagrody i dyplomy dla dzieci. Znaczenie tego konkursu przerosło nasze oczekiwania. W krótkim czasie wiele osób (dorosłych mieszkańców miasta) odwiedziło szkołę, aby zobaczyć wystawę prac.

Barbara Kubat

Sprawozdanie ze szkolnego konkursu plastycznego „Laurka dla Niepodległej”

W listopadzie  z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowany został w szkole przez Annę Łukasik konkurs plastyczny „Laurka dla Niepodległej”. Skierowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, gimnazjum i LO. Jego celem było kształtowanie uczuć patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Każda klasa miała za zadanie wykonanie jednej klasowej laurki (kartki okolicznościowej) dla Polski Niepodległej w technice dowolnej.

Komisja konkursowa oceniała:

 1. Dobór techniki i wykonanie, estetyka.
 2. Pomysłowość.
 3. Zgodność z tematem.
 4. Ogólny wyraz artystyczny.

W związku z tym, że nie wszystkie klasy wzięły udział w konkursie oraz nie przekazały prac na konkurs w wyznaczonym terminie, komisja konkursowa zmieniła kategorie konkursu.

Poziom konkursowych prac był bardzo wysoki, dlatego przyznane zostały tylko pierwsze i drugie miejsca.

I miejsca zajęły klasy: III b SP, III a SP, III c Gimnazjum, II b Gimnazjum, I LO.

II miejsca zajęły klasy: IV b SP, V SP, VI SP,  VII SP, III b Gimnazjum, II a Gimnazjum.

Zwycięskie klasy otrzymały dyplomy podczas uroczystej akademii szkolnej z okazji Święta Niepodległości. Ich prace stanowiły element dekoracji.

Zwycięzcy klasowych laurek zostali nagrodzeni ocenami celującymi z zajęć artystycznych.

Prace oceniała Komisja konkursowa w składzie:

 1. Magdalena Kowalewska
 2. Beata Zach
 3. Arkadiusz Doniec
 4. Anna Łukasik

Anna Łukasik

 

WIELKI SUKCES ANI SUBDY!!!

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY Z KLASY V - ANIA SUBDA ZAJĘŁA II MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM ‘’MOJA BIAŁO CZERWONA”

Do wojewódzkiego konkursu plastycznego „Moja Biało Czerwona” III edycji, zorganizowanego przez Polskie Radio – Regionalną Rozgłośnię w Olsztynie „Radio Olsztyn” SA, przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie –klasy I – III, IV, V, VI, VII.

Prace realizowane były na lekcjach plastyki pod kierunkiem pani Anny Łukasik i Barbary Kubat          i wykańczane w domu.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży w związku ze Świętem Niepodległości.

Na szczeblu wojewódzkim, Komisja konkursowa powołana przez organizatora,  w skład której weszli przedstawiciele  Organizatora, Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie (spośród ponad tysiąca prac) przyznała uczennicy klasy V Annie Subda  II miejsce.

Ania uczestniczyła w piątek 10 listopada 2017 roku na uroczystej gali wręczenia nagród                      w Radiu Olsztyn w Olsztynie. Otrzymała atrakcyjne nagrody.

Komisja konkursowa na szczeblu szkolnym wyłoniła 26 prac uczniów, które zostały dostarczone do organizatora.

Przez szkolną komisję zostały wyróżnione prace następujących uczniów:

 1. Oliwia Krupka kl. VI
 2. Patrycja Turska kl. V
 3. Emilia Pisiak kl. VII
 4. Anna Subda kl. V
 5. Filip Kapuściński kl. V
 6. Zuzanna Łukasik kl. IV a
 7. Michalina Sakowska kl. IV b
 8. Julia Surawska kl. VII
 9. Alicja Piotrowska kl. III b
 • Ewelina Dąbkowska kl. VII
 • Wiktoria Kapuścińska kl. IV b

Zdjęcia prac zostały umieszczone na stronie szkoły w tej samej kolejności.

Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy!

Komisja konkursowa na szczeblu szkolnym:

 1. Magdalena Kowalewska – dyrektor szkoły
 2. Beata Zach – wicedyrektor szkoły
 3. Arkadiusz Doniec – nauczyciel historii
 4. Mariola Grochowska – nauczyciel języka angielskiego
 5. Anna Łukasik – nauczyciel plastyki

Organizator: Anna Łukasik; Barbara Kubat

Anna Łukasik