Dzień Edukacji Narodowej

12 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi w galowych strojach zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie pani Dyrektor przekazała życzenia wszystkim pracownikom szkoły. W tym roku szkolnym mieliśmy zaszczyt gościć Burmistrza Miasta i Gminy Ruciane-Nida p. Piotra Felińskiego, który wręczył Nagrodę Burmistrza p. Barbarze Kubat. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali następujący nauczyciele: p. B. Zach, p.L. Zyskowska oraz p. St. Adamonis. Za trud włożony w wykonywanie swoich obowiązków nagrodzeni zostali także pracownicy obsługi szkoły: p. B. Bartkowska, p. D. Szyrmer, p. B. Kozak oraz p. B. Zając. Po wręczeniu nagród wszyscy zebrani obejrzeli część artystyczną uroczystości przygotowaną przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem p. Leny Zyskowskiej.

Pasowanie na ucznia

11 października odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Od tego dnia nasi najmłodsi koledzy i koleżanki stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej. Przed ślubowaniem przedstawili oni pani Dyrektor oraz rodzicom przygotowaną przez siebie część artystyczną, nad którą czuwała wychowawczyni Pani Marzena Żurawska. Po ślubowaniu na pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek.

Pasowanie na Czytelnika

6 października odbyła się wyjątkowa uroczystość dedykowana uczniom klasy drugiej- Pasowanie na Czytelnika. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o funkcjonowaniu naszej szkolnej biblioteki, o książkach w niej się znajdujących oraz o sposobie ich wypożyczania. Odpowiadała również na liczne pytania dzieci.

Drodzy Drugoklasiści – witamy wśród braci czytelniczej!

Dzień Chłopaka

Jak co roku,30 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki z każdej klasy przygotowały dla swoich kolegów prezenty. Były to drobne upominki oraz słodki poczęstunek.

Sprzątanie Świata 2017

27 września przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.

W tym roku, niestety, znów zebraliśmy dziesiątki kilogramów odpadów.

Duże podziękowania kierujemy do naszych uczniów, którzy  bardzo zaangażowali się w  uporządkowanie naszej miejscowości. Nikomu nie umknął nawet najmniejszy śmieć rzucony na ziemię.

Europejski Dzień Języków 2017

26 września obchodzony był Europejski Dzień Języków. Jest to coroczne święto języków, które ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. My również przyłączyliśmy się do obchodów tego święta, przygotowując prezentacje multimedialne i projekty na temat różnych państw. Rozmawialiśmy również na temat promowania wielojęzyczności na terenie całej Europy. Korzystając z okazji wysłaliśmy także pozdrowienia naszemu koledze Camilo z Kolumbii, który odwiedził nas w czerwcu br.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Witamy wszystkich naszych uczniów w nowym roku szkolnym 2017/2018. Mamy nadzieję, że ten rok zaowocuje nową wiedzą oraz umiejętnościami a także rozwinie Wasze pasje i uzdolnienia!Życzymy samych sukcesów!

Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017! Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

Goście z Kolumbii

21 czerwca naszą szkołę odwiedziło dwóch przesympatycznych chłopaków z Kolumbii. Nasi uczniowie mieli szansę komunikować się z nimi w języku angielskim. Dzieci zadawały im pytania, opowiadały o Polsce, o miejscowości w której żyją oraz o naszych zwyczajach. Camillo i Francesco natomiast opowiedzieli i pokazali nam prezentację multimedialną o swoim państwie. Dzieci bardzo ciepło przywitały przybyłych gości dlatego też ciężko było im się z nimi pożegnać. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś chłopcy nas odwiedzą.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

13 czerwca uczniowie naszej szkoły wybierali nowych członków do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Nowym opiekunem Samorządu będzie p. Barbara Kubat.