„Nasz Teatr”

27 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się na XXII Miejsko-Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych i Przedszkolnych „NASZ TEATR”. Spektakle teatralne przygotowane zostały przez panie przedszkolanki z przedszkola w Rucianem-Nidzie oraz uczniów szkoły podstawowej nr 1 i nr 2. Wszystkie przedstawienie nagrodzone zostały gromkimi brawami widowni.

Warsztat edukacyjny „Dom Namedy i Dorge”

22 marca uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych przygotowanych przez Towarzystwo Naukowe Pruthenia. W części teoretycznej dzieci dowiedziały się o codziennych zajęciach średniowiecznych Prusów oraz obejrzały prezentację multimedialną zabudowy pruskiej osady. W części praktycznej warsztatu jego uczestnicy wylepiali proste formy ceramiczne używane w pruskim gospodarstwie. Wykonane naczynia uczniowie mogli zabrać ze sobą.

Pierwszy Dzień Wiosny

Uroczyste obchody Pierwszego Dnia Wiosny zaczęliśmy od wspólnego przemarszu z marzanną ulicami miasta. Następnie zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiły oczekiwane przez wszystkich występy artystyczne klas. Nasze dzieci pokazały nam swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Klasa VI przygotowała inscenizację teatralną pod kierunkiem p. Leny Zyskowskiej.Zabawa była przednia.

Dzień Kobiet

8 marca uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Jak co roku, chłopcy ze wszystkich klas spisali się na medal. Pamiętali w tym dniu o swoich koleżankach, paniach nauczycielkach czy paniach woźnych, wręczając im piękne kwiaty lub drobne upominki.

Wszystkim kobietom i kobietkom, nie tylko z naszej szkoły, życzymy samych radości, usmiechu na twarzy i słonecznych dni!

Teatrzyki profilaktyczne

6 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć teatrzyki profilaktyczne przygotowane przez Teatr Kurtyna z Krakowa. Dzieci z klas IV-VII obejrzały spektakl pt.” Niebezpieczna sieć” poruszający problem i zagrożenie wynikające z korzystania ze środków komunikacji elektronicznej. Uczniowie młodsi obejrzeli spektakl pt.” Jestem przyjacielem ludzi”.

Bezpieczne ferie

17 i 19 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli zorganizowane spotkania z przedstawicielami Policji oraz Straży Pożarnej. W trakcie pogadanki uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy czy jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w trakcie zimowych zabaw.

Zabawa choinkowa

18 stycznia w naszej szkole miała miejsce wyczekiwana przez wszystkie dzieci zabawa choinkowa. Uczniowie klas I-III przebrani w kolorowe kostiumy bawili się w godzinach rannych. Na balu pojawiły się takie bajkowe i magiczne osobistości jak np. księżniczki w balowych sukniach, królowie ze złotymi koronami, odważni rycerze, jednoocy piraci, skrzydlate wróżki czy aniołki. Wszyscy uśmiechnięci, w świetnych nastrojach tańczyli i szaleli na parkiecie. Po wyczerpujących  tańcach udawali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie rodzice przygotowali pyszny, słodki poczęstunek.

Uczniowie klas IV-VI swoją zabawę choinkową rozpoczęli od godziny 16:30 i tak samo jak młodsi koledzy i koleżanki bawili się znakomicie.

Kino w szkole

15 stycznia naszą szkołę odwiedziło kino objazdowe. Wszyscy mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć film familijny pt” Był sobie pies”.

Szkolne kolędowanie

22 grudnia w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Każda klasa zaprezentowała przygotowany przez siebie program artystyczny, zawierający piękne kolędy, wiersze o tematyce świątecznej oraz życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Na koniec spotkania pani Dyrektor przekazała wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia.

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO na „Najładniejszą kartkę świąteczną”

Konkurs plastyczny na „Najładniejszą kartkę świąteczną” zorganizowany został dla uczniów klas IV, V, VI, VII i wszystkich klas gimnazjalnych. Jego celem było kultywowanie tradycji i rozwijanie talentów plastycznych wśród uczniów naszej szkoły.

Komisja konkursowa wybrała zwycięskie  prace w następujących kategoriach:

I kategoria – klasy IV a i IV b

I miejsce: Martyna Ptak IV a, Zuzanna Łukasik IV a i Zuzanna Czerwińska IV b

II miejsce: Nikola Bałdyga IV b i Alicja Hoppe IV a

III miejsce – Maja Gwiazda IV b

II kategoria  – klasy V i VI

I miejsce Patrycja Turska V

II miejsce Anna Subda V

III Dominika Brzozowska V

Wyróżnienie: Łucja Berlińska V i Zuzanna Mielnicka V

III kategoria – klasy VII, II a i II b gimnazjum

I miejsce Maciej Gleba II a i Alicja Stachelek II a

III miejsce Maria Koziatek II b

Wyróżnienie: Aleksandra Wygnał II a, Wiktoria Bałdyga VII, Julia Marcinczyk II a

IV kategoria – klasy III a, III b i III c gimnazjum

I miejsce Dominika Staniszewska III b

II miejsce Natalia Ignaczuk III c

III Dominika Gleba III c

Wyróżnienie: ucz. klasy III c: Natalia Łuszczyk, Denis Kulesza, Zuzanna Nosek

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Ich prace zaprezentowane zostały rodzicom podczas wywiadówek szkolnych i będą dekoracją Jasełek szkolnych. Na tej uroczystości zwycięzcy otrzymają dyplomy i drobne upominki. Zostaną też nagrodzeni ocenami celującymi z plastyki i zajęć artystycznych.

Kartki świąteczne pozostałych uczniów zostały wysłane przez dyrekcję szkoły do osób i instytucji zaprzyjaźnionych ze szkołą oraz mogli je nabyć rodzice na kiermaszu szkolnym.

W gimnazjum atmosferę świąteczną wprowadziły ucz. klasy II a i III c śpiewając i wygrywając kolędy: Tomasz Jaworski, Katarzyna Olszewska, Alicja Stachelek, Julia Marcińczyk, Marta Bastek, Amelia Jędrzejczyk. Szkoda tylko, że tak niewielu rodziców mogło wysłuchać ich pięknego występu…

Składamy podziękowanie za sprawną pracę komisji konkursowej w składzie:  dyrektor szkoły Magdalena Kowalewska i wicedyrektor szkoły Beata Zach, uczniowie klasy III LO, Pani Mariola Grochowska, Pani Halina Adamonis, Pani Urszula Zaborowska.

Organizator konkursu: Anna Łukasik