Mikołajki

6 grudnia dzieci z  naszej szkoły radośnie obchodziły Mikołajki. Z tej okazji uczniowie każdej klasy wzajemnie obdarowali się drobnymi upominkami.

Naszą szkołę odwiedził również przesympatyczny Mikołaj ze swoją pomocnicą.  Wręczył on dzieciom słodkie niespodzianki. W podziękowaniu otrzymał wierszyk lub kolędę w ich wykonaniu.

Andrzejki

30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie klas młodszych I-III, przebrani za różne bajkowe stroje, bawili się, tańczyli i wróżyli sobie do południa. Ich starsi koledzy z klas IV-VI swoją zabawę mieli od godziny 16:30 do 19:30.

WIELKI FINAŁ KONKURSU „ZIELONE PODWÓRKA”

 

WFOSiGW_logo_side

http://wfosigw.olsztyn.pl

WIELKI FINAŁ KONKURSU „ZIELONE PODWÓRKA”

Po teoretycznych przygotowaniach, pod kierunkiem wychowawców, uczniowieklas I – III rozpoczęli budowę z klocków  makiety ekologicznych domów. Budowali je w czasie przerw międzylekcyjnych i poza lekcjami. Dużą pomocą służyli im rodzice, a także rodzeństwo. Klasy prześcigały się w pomysłowości. 23 listopada 2017 roku odbył się finał konkursu „Zielone podwórka”. Juri przyznało nagrody:

I miejsce zajęła klasa I,

II miejsce – klasa III B,

III miejsce – klasa II i III A.

Zrobiono wystawę prac konkursowych na korytarzu szkolnym, która wzbudziła wielkie zainteresowanie. Cała społeczność szkolna mogła oddać swój głos na najciekawszą pracę. W ten sposób przyznano nagrodę publiczności.

Nagrodę publiczności przyznano klasie III B.

WSZYSTKIM  UCZESTNIKOM KONKURSU  GRATULUJEMY!

Rodzice zainteresowani projektem ufundowali nagrody i dyplomy dla dzieci. Znaczenie tego konkursu przerosło nasze oczekiwania. W krótkim czasie wiele osób (dorosłych mieszkańców miasta) odwiedziło szkołę, aby zobaczyć wystawę prac.

Barbara Kubat

Sprawozdanie ze szkolnego konkursu plastycznego „Laurka dla Niepodległej”

W listopadzie  z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowany został w szkole przez Annę Łukasik konkurs plastyczny „Laurka dla Niepodległej”. Skierowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, gimnazjum i LO. Jego celem było kształtowanie uczuć patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Każda klasa miała za zadanie wykonanie jednej klasowej laurki (kartki okolicznościowej) dla Polski Niepodległej w technice dowolnej.

Komisja konkursowa oceniała:

 1. Dobór techniki i wykonanie, estetyka.
 2. Pomysłowość.
 3. Zgodność z tematem.
 4. Ogólny wyraz artystyczny.

W związku z tym, że nie wszystkie klasy wzięły udział w konkursie oraz nie przekazały prac na konkurs w wyznaczonym terminie, komisja konkursowa zmieniła kategorie konkursu.

Poziom konkursowych prac był bardzo wysoki, dlatego przyznane zostały tylko pierwsze i drugie miejsca.

I miejsca zajęły klasy: III b SP, III a SP, III c Gimnazjum, II b Gimnazjum, I LO.

II miejsca zajęły klasy: IV b SP, V SP, VI SP,  VII SP, III b Gimnazjum, II a Gimnazjum.

Zwycięskie klasy otrzymały dyplomy podczas uroczystej akademii szkolnej z okazji Święta Niepodległości. Ich prace stanowiły element dekoracji.

Zwycięzcy klasowych laurek zostali nagrodzeni ocenami celującymi z zajęć artystycznych.

Prace oceniała Komisja konkursowa w składzie:

 1. Magdalena Kowalewska
 2. Beata Zach
 3. Arkadiusz Doniec
 4. Anna Łukasik

Anna Łukasik

 

WIELKI SUKCES ANI SUBDY!!!

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY Z KLASY V - ANIA SUBDA ZAJĘŁA II MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM ‘’MOJA BIAŁO CZERWONA”

Do wojewódzkiego konkursu plastycznego „Moja Biało Czerwona” III edycji, zorganizowanego przez Polskie Radio – Regionalną Rozgłośnię w Olsztynie „Radio Olsztyn” SA, przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie –klasy I – III, IV, V, VI, VII.

Prace realizowane były na lekcjach plastyki pod kierunkiem pani Anny Łukasik i Barbary Kubat          i wykańczane w domu.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży w związku ze Świętem Niepodległości.

Na szczeblu wojewódzkim, Komisja konkursowa powołana przez organizatora,  w skład której weszli przedstawiciele  Organizatora, Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie (spośród ponad tysiąca prac) przyznała uczennicy klasy V Annie Subda  II miejsce.

Ania uczestniczyła w piątek 10 listopada 2017 roku na uroczystej gali wręczenia nagród                      w Radiu Olsztyn w Olsztynie. Otrzymała atrakcyjne nagrody.

Komisja konkursowa na szczeblu szkolnym wyłoniła 26 prac uczniów, które zostały dostarczone do organizatora.

Przez szkolną komisję zostały wyróżnione prace następujących uczniów:

 1. Oliwia Krupka kl. VI
 2. Patrycja Turska kl. V
 3. Emilia Pisiak kl. VII
 4. Anna Subda kl. V
 5. Filip Kapuściński kl. V
 6. Zuzanna Łukasik kl. IV a
 7. Michalina Sakowska kl. IV b
 8. Julia Surawska kl. VII
 9. Alicja Piotrowska kl. III b
 • Ewelina Dąbkowska kl. VII
 • Wiktoria Kapuścińska kl. IV b

Zdjęcia prac zostały umieszczone na stronie szkoły w tej samej kolejności.

Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy!

Komisja konkursowa na szczeblu szkolnym:

 1. Magdalena Kowalewska – dyrektor szkoły
 2. Beata Zach – wicedyrektor szkoły
 3. Arkadiusz Doniec – nauczyciel historii
 4. Mariola Grochowska – nauczyciel języka angielskiego
 5. Anna Łukasik – nauczyciel plastyki

Organizator: Anna Łukasik; Barbara Kubat

Anna Łukasik

Sprawozdanie z udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moja Biało Czerwona”

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

III edycja ‘’MOJA BIAŁO CZERWONA”

Do konkursu plastycznego zorganizowanego przez Polskie Radio – Regionalną Rozgłośnię w Olsztynie „Radio Olsztyn” SA przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie –klasy I – III, IV, V, VI, VII. Prace realizowane były na lekcjach plastyki pod kierunkiem pani Anny Łukasik i Barbary Kubat i wykańczane w domu.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży w związku            ze Świętem Niepodległości.

Komisja konkursowa na szczeblu szkolnym wyłoniła 26 prac uczniów, które zostały dostarczone do organizatora.

Przez szkolną komisję zostały wyróżnione prace następujących uczniów:

 1. Oliwia Krupka kl. VI
 2. Patrycja Turska kl. V
 3. Emilia Pisiak kl. VII
 4. Anna Subda kl. V
 5. Filip Kapuściński kl. V
 6. Zuzanna Łukasik kl. IV a
 7. Michalina Sakowska kl. IV b
 8. Julia Surawska kl. VII
 9. Alicja Piotrowska kl. III b
 10. Ewelina Dąbkowska kl. VII
 11. Wiktoria Kapuścińska kl. IV b

Zdjęcia prac zostały umieszczone na stronie szkoły w tej samej kolejności.

Na szczeblu wojewódzkim, Komisja konkursowa powołana przez organizatora, w skład której weszli przedstawiciele  Organizatora, Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie (spośród ponad tysiąca prac) przyznała uczennicy klasy V Annie Subda  II miejsce.

Komisja konkursowa na szczeblu szkolnym:

 1. Magdalena Kowalewska- dyrektor szkoły
 2. Beata Zach – wicedyrektor szkoły
 3. Arkadiusz Doniec – nauczyciel historii
 4. Mariola Grochowska – nauczyciel języka angielskiego
 5. Anna Łukasik – nauczyciel plastyki

Organizator: Anna Łukasik; Barbara Kubat

Anna Łukasik

 

Spektakle teatralne

16 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się do Mrągowa na spektakle teatralne przygotowane przez Teatr Kurtyna w Krakowie. Uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie pt. „Huba i Buba” natomiast dzieci starsze miały okazję zobaczyć „Chłopców z Placu Broni”.

Wycieczka do Olsztyna

21 listopada uczniowie klas IV b i V wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Na miejscu czekały na nich zabawy ruchowe w Parku Trampolin 7 Jump Street, seans astronomiczny w Planetarium, posiłek w McDonald’s oraz wizyta w Multikinie.

Projekt „Zielone podwórka”

 

WFOSiGW_logo_side

http://wfosigw.olsztyn.pl

 

W dniach 13 – 15 listopada 2017 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne, dla uczniów klas I – III,w związku z realizacją projektu „Zielone podwórka” korzystającego z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

W poniedziałek – 13 listopada – zajęcia prowadziła nauczycielka Technikum Leśnego im. Unii Europejskiej Pani BeataPrzystawik. Temat spotkania brzmiał: „Ekologiczny dom. Odnawialne źródła energii.” Uczniowie przypomnieli sobie jak i dlaczego należy oszczędzać energię, wodę. Obejrzeli barwne plansze, które przypomniały im znaczenie i rodzaje odnawialnych źródeł energii.Na zakończenie tego spotkania dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę „Ekologiczny dom”, po czym każde dziecko otrzymało swojego ekoludka do kolorowania i nadania mu imienia.

W środę 15 listopada – warsztaty prowadziły Panie: Danuta Kowalewska – sekretarz UMiG, Pani Małgorzata Kaczmarczyk – Pani do spraw planowania przestrzennego, podziałów nieruchomości i projektów decyzji , Pani Julita Małż – Pani do spraw warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.Zajęcia dotyczyły zagospodarowania terenu i sposobów budowania ekologicznego domu. Dzieci chętnie podjęły temat. Pytaniom, a po nich odpowiedziom, nie było końca. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało słodki upominek i kolorowankę. Być może któryś z naszych  uczniów w przyszłości zostanie architektem krajobrazu? Zaraz po zakończonych warsztatach dzieci zabrały się za wykonanie zadania konkursowego, które polega na zbudowaniu makiety ekologicznego domu wraz z całym obejściem. W pracach mogą brać udział dzieci i ich rodzice.

W czwartek 23 listopada 2017 roku finał konkursu. Trzymamy kciuki!

 

Akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie oraz grono pedagogiczne zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspomnieć bardzo ważny dzień w życiu każdego Polaka – dzień odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku także mieliśmy zaszczyt gościć na naszej akademii Panie z Koła EiR ZNP Ruciane-Nida. W trakcie akademii  przypomnieliśmy sobie piękne wiersze oraz pieśni patriotyczne. Całą uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Anny Łukasik i p. Arkadiusza Dońca.