Osiągnięcia uczniów

 

Rok szkolny 2016/2017

Osiągnięcia uczniów klas I – III

  1. Konkurs plastyczny organizowany przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Piszu „Kim będę w przyszłości”.
  • Sakowska Michalina III B – dyplom
  • Pokorski Filip III B – wyróżnienie
  • Kapuścińska Wiktoria III A – dyplom
  • Klasa III B – dyplom
  • Klasa III B
  • Klasa III B – wyniki w marcu 2017 r.
  • Klasa III A
  • Klasa III B

 

  • 2.Jesienny konkurs literacki „Krajobraz zaklęty w słowa” organizowany przez Mazurski Park Krajobrazowy:
  • Góralski Antoni III B – III miejsce, nagroda książkowa, dyplom
  • Małż Julia III B – dyplom za udział
  • Pokorski Filip III B – dyplom za udział
  • Jurczys Kacper III B – dyplom za udział

 

  • 3.Jestem smart – konkurs organizowany przez fundację TIK w edukacji
  • Klasa III B – dyplom

 

  • 4. Mój pierwszy e-mail organizowany przez pocztę Wirtualnej Polski
  • Klasa III B

 

      5. Stypendiada wczesnoszkolna – konkurs organizowany przez wydawnictwo Orzeł:

  • Klasa III B – wyniki w marcu 2017 r.
  • Klasa III A

 

  • 6. Zdrowe nietrudne – program edukacyjny organizowany przez Grupę MAC i firmę Kupiec:
  • Klasa III B

 

  • 7. „Mój las” – konkurs plastyczny organizowany przez LOP oraz Oddział SITLiD:

 

Surawska Nel III B

Kulas Kacper III B

Pokorski Filip III B

Hermasz Kornelia II A

Świerczewska Oliwia II A

Kowalczyk Agnieszka II A

Kozioł Rafał II A

Krywoszłyk Monika II A

Plona Kaja II A

 

 

 

 

Rok szkolny 2015/2016

 

  1. „Nasze otoczenie świadczy o nas” – projekt z zakresu edukacji ekologicznej.
  2. „Książki naszych marzeń” – program rządowy
  3. „Mały obserwator przyrody „ – kontynuacja
  4. „Okulary dla Afryki” – Szkolne Koło Misyjne realizuje projekt fundacji„Dzieci Afryki”
  1. Program „Szklanka mleka”, „Warzywa i owoce w szkole”
  2. Zbiórka plastykowych nakrętek na konkurs rehabilitacyjny dla dziecka niepełnosprawnego.
  1. Program „Ratujmy i uczymy ratować”
  2. „Zdrowe nietrudne” – program edukacyjny dla kl. I-III organizowany przez Grupę Edukacyjną S.A
  1. Program „Moje dziecko idzie do szkoły” – ucz. kl. I
  2. Mazurska Olimpiada Ekologiczna Szkół Podstawowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich- etap szkolny
  1. Konkurs fotograficzny „Wólka w obiektywie
  2. Udział w programie (konkursie) „Wzorowa Łazienka”
  3. Udział w programie konkursowo-edukacyjnym pod hasłem :Edukujemy programy” i zbiórka zużytych baterii (110 kg)
  1. Udział w V edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: „Oddaj zużyty telefon komórkowy, odbierz nowy aparat fotograficzny”
  2. 15.Gminny konkurs na najładniejszy strój podczas Orszaku Trzech Króli

 

AKCJE CHARYTATYWNE:

  1. Udział w „Górze grosza”
  2. Zbiórka zabawek , odzieży , pomocy szkolnych dla Domu Dziecka w Mrągowie
  3. Zbiórka nakrętek

 

 

Rok szkolny 2014/2015

 

  1. XII Mazurska Olimpiada Ekologiczna szkół podstawowych
  2. „Mały obserwator przyrody” – projekt realizowany w ramach IX edukacji Działaj Lokalnie 2015”
  3. 3.”Kompleksowe wsparcie szkół w Powiecie Piskim” – projekt współfinansowany przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego”
  4. Program profilaktyki wad postawy i skrzywienia kręgosłupa u dzieci i młodzieży z małych miast i wsi – przeprowadzenie badań wśród ucz. kl. I-VI
  1. ”Szklanka mleka”
  2. „Owoce i warzywa w szkole”,
  3.  „Ratujemy i uczymy ratować”
  4. „Moje dziecko idzie do szkoły”
  5. ”26 maja – zbadaj się Mamusiu…. Proszę!” – udział w akcji
  6. „ Mierz wysoko” – projekt zorganizowany przez fundację Marcina Gortata
  7. Kampania edukacyjna z zakresu gospodarki odpadami „segregujesz – nie marnujesz”

 

KONKURSY

  1. „Mazurskie jeziora” – konkurs plastyczny
  2. Spotkania z poezją dziecięcą – I, II ,III m – etap gminny; wyróżnienie w etapie powiatowym
  3. „Pierwszy Ogólnopolski Konkurs A. Osieckiej” – I, II, III miejsca
  4. „Mazurska Olimpiada Ekologiczna szkół podstawowych” – I m w etapie szkolnym
  5. Konkurs o ruchu drogowym – etap gminny III m
  6. Konkurs piosenki o tematyce ekologicznej (w SP Ukta)- I, II m
  7. Gminny Dzień Dziecka połączony z dniem sportu
  8. Turniej Warcabowy – II m.
  9. Spotkania z Poezją Dziecięcą = konkurs recytatorski ,eliminacje szkolne,

gminne –I ,II m. i powiatowe –wyróżnienie

 

Osiągnięcia w sporcie:

Piłka siatkowa: – I miejsce w powiecie „czwórek” chłopców,  II miejsce w powiecie „dwójek” chłopców,

– Turniej Gminny w Piłkę Nożną o puchar premiera:

– II miejsce w kategorii wiekowej 12-13 lat dziewczęta

– I miejsce w kategorii 10-11 lat chłopców

– II miejsce w kategorii wiekowej 12-13 lat chłopców

– Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych – uczniowie zakwalifikowali się

do mistrzostw województwa

– Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych – III m  dziewczęta i chłopcy z kl. IV-VI

 

Rok szkolny 2013/2014

 

  1. XI Mazurska Olimpiada Ekologiczna Szkół Podstawowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich – etap szkolny
  2. Konkurs Języka Polskiego organizowany przez KO – laureat
  3. Konkurs Historyczny organizowany przez KO – finalista
  4. „Wiosenna przygoda” konkurs plastyczny– I m
  5. .„Dbam o swoje bezpieczeństwo”- konkurs plastyczny – I m
  6. „Żegluję i dbam o jeziora” konkurs plastyczny – I, II, III m
  7. „Konkurs o ruchu drogowym” – II m ( etap gminny)
  8. „Mały ratownik z miasta i wsi – żyjmy zdrowo i bezpiecznie z Fundacją

Ratujemy Życie”- dwa wyróżnienia

  1. Konkurs Piosenek A. Osieckiej – wyróżnienie ( etap gminny)
  2. Spotkania z Poezją Dziecięcą ( konkurs recytatorski) – eliminacje szkolne,

gminne –I, II m.; powiatowe – wyróżnienie

  1. .„Sport w wyobraźni ucznia – zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi”

konkurs plastyczny – wyróżnienie

  1. „EKOstraż na mazurskich akwenach” konkurs – I m.
  2. „Psycholog i pedagog dobrym przyjacielem dziecka” – dwa wyróżnienia

 

 

Osiągnięcia w sporcie

– Mistrzostwo Powiatu w piłce siatkowej chłopców.

2012/2013 I miejsce – „dwójki” chłopców i III miejsce w rejonie i w powiecie

– 2013/2014:

– II miejsce w powiecie „trójek” chłopców

– II miejsce w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt

– Turniej gminny o puchar premiera

– I miejsce w kategorii wiekowej 10-11 lat dziewcząt

– I miejsce w kategorii wiekowej 10-11 lat chłopców

– I miejsce w kategorii wiekowej 12-13 lat dziewcząt

– II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych    uczniów klas IV- tych

 

UDZIAŁ W PROJEKTACH

  1. „Słuchamy, jak bije zielone serce przyrody” – projekt z zakresu edukacji

ekologicznej – Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich

  1. „Przyjaciele Zippiego” ( Podlaski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w

Mońkach” – program

  1. Program profilaktyki wad postawy kręgosłupa u dzieci z małych miast i wsi

(KO w Olsztynie)

  1. Projekt: „Wyrównywanie szans edukacyjno- rozwojowych dzieci klas I-III

szkół podstawowych gminy Ruciane-Nida”

  1. „Kompleksowe wsparcie szkół w Powiecie Piskim” (projekt skierowany do nauczycieli)
  2. Konkurs Ekologiczny Wielkich Jezior Mazurskich „Mazurskie Morze”
  3. Programy edukacyjne kl. I-III:

– „Twoje dziecko idzie do szkoły”

– „Klub bezpiecznego Puchatka”

– „Owoce i warzywa w szkole”

– „Szklanka mleka”

– „Ratujmy i uczymy ratować”

  1. „ Stop zwolnieniom z WF” konkurs organizowany w ramach akcji

przygotowanej przez Marcina Gortata